Live at one with nature like a Viking by developing your bushcraft skills

Żyj w jedności z naturą jak Wiking, rozwijając swoje umiejętności bushcraftowe

Postaw się w sytuacji Wikinga 

Kultura i historia Wikingów cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Z serialami telewizyjnymi takimi jak Wikingowie wywierając duży wpływ na modne włosy, ubrania i style akcesoriów, Nic dziwnego, że coraz więcej osób interesuje się prawdziwą kulturą stojącą za serialem.

Chociaż historycy mogą zaoferować teoretyczne spojrzenie na to, jak wyglądała starożytna kultura nordycka, nie ma nic podobnego doświadczyć tego na własnej skórze.

Właśnie to robi Bjorn Andreas Bull-Hansen, nordycki YouTuber z 21 tys. subskrybentów. Bada, jak żyli Wikingowie, a następnie przeżywa to dla siebie, aby naprawdę to zrozumieć.

To prawda, choć w dzisiejszych czasach przyłączenie się do muru tarcz i walka o swojego pana i życie jest dość trudne, Bjorn znalazł sposób, aby wcielić się w ducha Wikingów, koncentrując się na tym, jak wykonywaliby swoje codzienne zadania, korzystając z technologii, którą musieli dysponować nasi przodkowie Wikingowie. Używa bushcraftu, autentycznych narzędzi i ubrań oraz związanych z nimi umiejętności podczas wycieczek i wypraw kempingowych, które także filmuje na swoim kanale (choć przypuszczam, że z technicznego punktu widzenia kamera nie liczy się jako autentyczne narzędzie Wikingów).

Pamiętam rozmowę, którą odbyłem z moim kuzynem, kiedy po raz pierwszy zobaczył jeden z filmów Bjorna:

„Chodźmy już! Co masz? Namiot? W każdym razie nie potrzebujemy wiele, przyzwyczaimy się do tego na serio! - Stephen z V.K.N.G” :-))

Bjorn i Bushcrafter

W wyniku wciągających, opartych na doświadczeniu badań Bjorn rozwinął takie umiejętności, jak łucznictwo, rozpalanie ognia i żeglarstwo, którymi dzieli się na swoim kanale: Bjorna Andreasa Bull-Hansena. Zajmuje się także tworzeniem treści, takich jak recenzje i demonstracje toporów, testy sprzętu w terenie oraz komentarze na festiwalach Wikingów.

bushcraft and survivalist camp with fire and cooking equipment

Druga struna do jego łuku

Bjorn jest także powieściopisarzem i stworzył serię powieści historycznych pt Jomswiking, które przedstawiają historię Torsteina Tormodsona przez burzliwe nordyckie wychowanie i jego udział w kilku historycznych bitwach i wydarzeniach Wikingów.

Ci, którzy naprawdę interesują się życiem starożytnych Nordów, znajdą dzieła Bjorna, które są dostępne w formie publikacji cyfrowych, zarówno rozrywkowych, jak i informacyjnych. Twórczość Bjorna spodoba się nie tylko miłośnikom Wikingów, ale także miłośnikom spędzania czasu na świeżym powietrzu, survivalowcom i ogólnie fanom literatury historycznej.

Zwracaj uwagę na źródła informacji

Wraz z rosnącym zainteresowaniem stylem i kulturą Wikingów, znalezienie legalnych źródeł informacji na ten temat może być trudne. Chociaż seriale telewizyjne często starają się zachować wierność historyczną, konieczne są kompromisy, aby zapewnić rozrywkę. Dlatego bagatelizują lub ignorują ważne wydarzenia i elementy, które nie pasują do ich narracji, a jednocześnie wymyślają wydarzenia, aby stworzyć dramat.

Sprawdź Bjorna Andreasa Bull-Hansena na YouTube, aby autentycznie zajrzeć w kulturę przetrwania Wikingów.

Bjorn prowadzi także Bloga która jest bardzo bogata w rzetelną wiedzę!

axe knife spoon in wood and gloves equipment for bushcraft and outdoor wild camping

Powrót do blogu

1 komentarz

Hello,

I am interested in returning to the old way of life and watching your website I want to make a start.

Please can you give me a little start on my way by providing me with a good list of what I need to do to get started!

Thank you for your time and help

Devine David

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.